راه های مقابله با جن و جادو از منظر دین

· 1401-02-17

 

بعضی از انسان ها در مقاطعی از زندگی دچار مشکلاتی می شوند که راه رهایی از این مشکل، یا به دست آوردن آرامش و موفقیت را در امور ماورایی و علوم غریبه می دانند لذا به افرادی که ادعای ارتباط با امور ماورایی دارند، مراجعه می کنند.
بعضی از این افراد با دعانویسی، فال گیری، درست کردن طلسم، سرکتاب بازکردن و استخاره گرفتن ادعای جوابگویی به این نیاز مراجعه کننده را دارند.
اگر از افرادی که شیاد اند و با ظاهر سازی کلاهبرداری می کنند بگذریم، تعداد زیادی واقعا کارهای خارق العاده و شگفت انگیز و غریبی، انجام می دهند و نکته اینجا است که این اعمال عموما الهی نیستند بلکه شیطانی و تؤام با شرارت و آسیب به دیگران است.
همه ما مسافر راه سعادت هستیم و مسافر برای رسیدن به مقصد علاوه بر شناخت مسیر حرکت و راه های سعادت، باید موانع و بیراهه ها را هم بشناسد تا از راه سعادت منحرف نشود.
سحر، جادوگری و ارتباط با اجنه، بیراهه ای که در قران کریم نهی شده است فقط متعلق به تاریخ گذشتگان نبوده است، بلکه در حال حاضر و در بین ما ساحران در پوشش دعانویسی، فال گیری،استخاره گرفتن و باز کردن سرکتاب و…. مشغول سحر و جادو و ارتباط با اجنه و…هستند.ولی بخاطر اینکه ما جامعه دینی و مذهبی هستیم نمی توانند به صورت علنی کار کنند چون خیلی از مراجعه کنندگان اگر از باطن و حقیقت اعمال آنان و آسیب هایی که بعضی اوقات قابل جبران نیست، مطلع شوند به هیچ عنوان به آنان مراجعه نمی کنند؛ از لحاظ شرعی و قانونی هم مورد تعقیب قضائی قرار می گیرند لذا باطن پلید خود را در پوششی مقبول پنهان می کنند همانطور که امام علی ع می فرمایند: بسا گمراهی که با آیه ای از کتاب خدا آراسته شود همچنان که دِرهم مسی با روکشی از نقره تقلبی آراسته می گردد.
در این دوره آشنایی اجمالی از سحر ارایه می شود و ویژگی های ساحران و تطبیق اعمال آنان با مدعیان دعانویسی، فال گیری، سرکتاب و استخاره و.. انجام می گیرد و با ارایه مباحث مرتبط و درمان و مقابله با سحر و جن، سعی می شود گامی در آگاه سازی و مصون سازی جامعه هدف این شیادان و کم کردن آسیب های فردی و اجتماعی برداشته شود.

ثبت نام نشده
این دوره در حال حاضر تعطیل است50000

دوره شامل

  • 6 درس‌ها